Črna kronikaPolitikaSvet

Kaos v srbskem parlamentu: Poslanka v kritičnem stanju po napadu #video

V srbskem parlamentu je izbruhnil kaos, ko so izgredniki v skupščino vnesli dimne bombe, solzivec in šok granate. Med poškodovanimi je poslanka Jasmina Obradović, ki je zaradi udarca granate utrpela možgansko kap. Incident se je zgodil 4. marca 2025 v Beogradu, ko je poslanka potrebovala takojšnjo zdravstveno pomoč. Predsednica skupščine Ana Brnabić je opozicijo obtožila, da je dogodek povzročila z namenom destabilizacije parlamenta.

Podrobnosti incidenta

Po navedbah predsednice skupščine Ane Brnabić so v incidentu na udaru bile tri poslanke, med njimi tudi Sonja Ilić, ki je v osmem mesecu nosečnosti. Ilićeva je bila hospitalizirana zaradi solzivca, ki je povzročil zaplete pri njenem dihanju.

“Zdravniško pomoč je potrebovala zaradi solzivca in dimnih bomb. Nasrkala je zgolj zato, ker je imela drugačno mnenje. To ste naredili zato, da bi umrla ona in njen otrok,” je bila ostra Brnabićeva, ki je opozicijo oklicala za teroristično združbo.

Hude poškodbe poslanke Obradović

Jasmina Obradović je med incidentom utrpela udarec v glavo s šok granato, kar je povzročilo možgansko kap. Poškodovano poslanko so takoj prepeljali v bolnišnico, kjer so zdravniki njeno stanje ocenili kot kritično.

https://www.facebook.com/Istinomer/videos/610712341863723

Minister za zdravje Zlatibor Lončar je izjavil:

“Utrpela je možgansko kap. Že drugič prekinjamo diagnostiko zaradi njenega visokega pritiska, ki je nad 200.”

Različni odzivi in posledice

Incident je povzročil razburjenje na politični sceni. Predsednica Brnabić se je v dvorani borila z dihalnimi težavami zaradi gostega dima, kar je še dodatno zapletlo situacijo. Dogodek je sprožil intenzivne razprave o varnosti v parlamentu ter o načinih izražanja političnih nesoglasij.

Opozicijske reakcije

Opozicija je dejanje označila za zrežiran kaos, ki naj bi koristil vladajoči stranki. Poudarili so, da takšne akcije spodkopavajo demokratične procese in ogrožajo varnost poslancev ter zaposlenih v parlamentu.

Dogodek v srbski skupščini je znova odprl vprašanja o politični stabilnosti v državi in o varnosti političnih predstavnikov. S tem incidentom se je pokazalo, kako hitro lahko politična nesoglasja prerastejo v fizično nasilje.

 

Spletno uredništvo

Povezane objave

Back to top button