Iz lokalnih medijev

Obnova avtoceste med Kozino in Črnim Kalom končana

V torek, 17. junija 2026, je Dars uradno zaključil prenovo ključnega odseka primorske avtoceste, ki povezuje Kozino in Črni Kal. Po odstranitvi zadnje delovne zapore promet ponovno teče nemoteno, kar so potrdili tudi z objavo na družbenem omrežju X. Kljub temu pa delovna zapora ostaja na odseku pri Postojni, kjer se prenova nadaljuje.

Obnova, ki se je pričela marca lani, je zajemala celovito prenovo vozišča, objektov in počivališča Ravne. Prvotno je bila predvidena za zaključek novembra lani, vendar je bila dokončana šele zdaj. Skupno je bilo obnovljenih 9,9 kilometra smernih vozišč avtoceste, dela pa je izvedel konzorcij podjetij Kolektor CPG, CPK in GP Krk. Pogodbena vrednost projekta je znašala 26,6 milijona evrov brez DDV.

Nadaljevanje del pri Postojni

Medtem ko se promet med Kozino in Črnim Kalom normalizira, gradbena dela pri Postojni še potekajo. Minister za infrastrukturo in energetiko, Jernej Vrtovec, je nedavno obiskal ta odsek in napovedal izvajanje nočnih del, kar bi lahko skrajšalo trajanje projekta za 20 do 30 dni. Podjetje Kolektor CPG, ki vodi obnovo, še ni podalo natančne ocene, kako bodo nočna dela vplivala na skupne stroške projekta. Kljub temu dodatni pogodbeni aneksi zaradi teh del niso potrebni, saj so bila nočna dela že vključena v prvotne pogodbene določbe.

“Obnova avtoceste je ključna za izboljšanje prometne varnosti in pretočnosti. Minister Vrtovec je ob ogledu del poudaril, da je to del širšega načrta za posodobitev prometne infrastrukture v državi.”

Obetajoče izboljšave in pričakovanja

Prenova odseka med Kozino in Črnim Kalom je pomemben korak v smeri izboljšanja prometne infrastrukture na Primorskem. Ob upoštevanju trenutnih razmer pri Postojni so pričakovanja glede hitrega zaključka del visoka. Nočna dela naj bi bistveno prispevala k pospešitvi projekta, kar bi zmanjšalo prometne zastoje in povečalo varnost na cesti.

Minister Vrtovec je ob tem izrazil optimizem glede nadaljnjih izboljšav prometne infrastrukture v Sloveniji, ki so del širšega vladnega načrta za razvoj in posodobitev prometnih poti.

 

Spletno uredništvo Naša Primorska

Povezane objave

Back to top button