Iz lokalnih medijev

Tragična zgodba v Turčiji: Britanka umrla v bolnišnici, srce skrivnostno izginilo

28-letna Britanka Beth Martin je s svojo družino odpotovala na počitnice v Turčijo, a potovanje se je tragično končalo, ko je med bivanjem v turški bolnišnici nenadoma umrla.

Po vrnitvi njenega telesa v Združeno kraljestvo je obdukcija razkrila šokantno dejstvo: manjkalo je njeno srce. Ta nenavadna in pretresljiva zgodba odpira številna vprašanja o tem, kaj se je pravzaprav zgodilo.

 

Počitnice, ki so se spremenile v nočno moro

Beth se je začela slabo počutiti že dan po prihodu v Turčijo, 27. aprila, in je bila nemudoma sprejeta v bolnišnico, kjer so jo namestili na oddelek intenzivne nege. Kljub trudu zdravnikov je naslednji dan umrla. Njen mož Luke je bil ob tem šokiran, saj ni bil obveščen o njenem zdravstvenem stanju in mu ni bilo dovoljeno obiskati žene.

“Pred dvema tednoma sem se z ženo in otrokoma odpravil na družinske počitnice v Turčijo. Vrniti se nam je uspelo le trem. Izgubil sem ženo, moja otroka pa mamo,” je Luke zapisal na družbenih omrežjih.

turska turistka
Beth Martin, vir: X

Izjava turških oblasti in obtožbe

Turško ministrstvo za zdravje je sporočilo, da je Beth umrla zaradi zastoja srca in odpovedi več organov. Oblasti so sprva obtožile njenega moža zastrupitve, a so ga kasneje oprostile obtožb. Primer je bil označen kot ‘forenzični’, saj je obstajal sum, da je morda zaužila strupeno hrano že v domači državi.

Šok ob vrnitvi v Združeno kraljestvo

Po vrnitvi Bethinega telesa v Združeno kraljestvo je sledil še en šok. Obdukcija je pokazala, da v njenem telesu manjka srce. Družina je bila zgrožena, saj ni bilo nobenega pojasnila ali dovoljenja za odstranitev tega organa. Britanski mediji so poročali, da je praksa nezakonite trgovine z organi v Turčiji še vedno prisotna, kar dodatno krepi sum, da je bila Beth žrtev takšne nezakonite dejavnosti.

Nelegalna trgovina z organi v Turčiji

Turčija se že dolga leta spopada z obtožbami o kraji organov in omogočanju nezakonitih presaditev. Bogataši, ki želijo preskočiti čakalne vrste, so pripravljeni plačati ogromne vsote za organe, kar ustvarja plodno okolje za tovrstne zlorabe. Kljub pomanjkanju dokazov o nezakonitem odvzemu Bethinega srca, primer odpira številna vprašanja o varnosti in etiki v turških bolnišnicah.

Ta tragična zgodba dviguje zavest o nevarnostih, s katerimi se lahko soočajo turisti v tujini, in poudarja potrebo po strogem nadzoru nad medicinskimi praksami, zlasti v državah, kjer obstaja sum na nezakonite dejavnosti.

 

Spletno uredništvo Goriške novice

Related Articles

Back to top button