Iz lokalnih medijev

Onkološki inštitut načrtuje selitev na obrobje Ljubljane

Onkološki inštitut Ljubljana se sooča z nenehnimi prostorskimi težavami, zaradi katerih razmišljajo o selitvi na obrobje mesta. Trenutna lokacija ne omogoča potrebnih širitvenih projektov, ki bi olajšali delovanje in izboljšali pogoje za bolnike. Pogovori o selitvi že potekajo, kar bi lahko prineslo dolgotrajno rešitev za to pomembno zdravstveno ustanovo.

Odkar se je Onkološki inštitut preselil na svojo trenutni lokacijo, se soočajo s prostorsko stisko, ki otežuje delovanje in razvoj. Bolnišnica je že dolgo pretesna, kar vpliva na vsakodnevno delo zdravstvenih delavcev in bolnikov. Primanjkuje prostora za dodatne naprave za magnetno resonanco in CT, prav tako pa ni prostora za širitev laboratorijskih dejavnosti in presejalnih programov.

Nujnost Nove Lokacije

V luči vse večjega števila bolnikov, ki prihajajo na zdravljenje iz različnih regij, je novogradnja postala nujna. Predstavniki onkološkega inštituta so že začeli pogovore o selitvi na obrobje Ljubljane, kjer bi lahko bolnišnico lažje širili glede na potrebe. Ta korak bi omogočil boljšo dostopnost in prijetnejšo izkušnjo za bolnike.

Finančna Podpora in Priprave

Za trenutne potrebe je bila odobrena začetna finančna podpora v višini 4,8 milijona evrov, kar bo omogočilo nadgradnjo stavbe H in novogradnjo stavbe R. Kljub temu dolgoročna rešitev ostaja selitev. Onkološki inštitut ima že veljavno gradbeno dovoljenje, razpis za izvajalca del pa je v pripravi.

Vodstvo inštituta, pod vodstvom Zlate Štiblar Kisić, verjame, da bi selitev na obrobje Ljubljane prinesla številne prednosti, vključno z večjo fleksibilnostjo pri širitvi in izboljšano dostopnostjo. Poleg tega bi nova lokacija zmanjšala pritisk na mestno središče in omogočila boljše pogoje za zdravljenje bolnikov.

Vse oči so zdaj uprte v prihodnje poteze, ki bodo določile usodo te ključne zdravstvene ustanove v Sloveniji.

 

Spletno uredništvo Naša Ljubljana

Povezane objave

Back to top button