
V torek, 15. oktobra, se je v Oplotnici sestal izvršni odbor Judo zveze Slovenije, kjer so obravnavali trenutno situacijo celjskega kluba Sankaku. Generalni sekretar zveze Aljaž Sedej je za Slovensko tiskovno agencijo (STA) potrdil, da so klub uradno pozvali, naj se trener Marjan Fabjan do zaključka postopkov proti njemu umakne iz telovadnice.
Marjan Fabjan je dolgoletni trener, ki je v preteklosti dosegel številne uspehe s slovenskimi judoisti, vendar pa se je pred kratkim znašel v središču disciplinskih postopkov. Čeprav podrobnosti postopkov niso javno dostopne, je Judo zveza Slovenije menila, da je v najboljšem interesu vseh vpletenih, da se Fabjan začasno umakne iz trenerske vloge, dokler se zadeva ne razjasni.
Odzivi na odločitev zveze so mešani. Nekateri člani judo skupnosti menijo, da je ta ukrep potreben za zaščito integritete športa, medtem ko drugi izražajo zaskrbljenost, da bi umik Fabjana lahko negativno vplival na priprave športnikov, ki so v fazi intenzivnega treninga.
“Verjamemo, da je to najboljša odločitev za vse vpletene, dokler se ne razjasni situacija,” je dejal Aljaž Sedej, generalni sekretar Judo zveze Slovenije.
Judo zveza Slovenije bo še naprej spremljala situacijo in bo v skladu z razvojem dogodkov sprejemala nadaljnje ukrepe. Prav tako bo delovala v smeri zagotavljanja, da bodo športniki imeli podporo, ki jo potrebujejo za nadaljevanje priprav in tekmovanj.
Trenutno ostaja nejasno, kako dolgo bodo postopki trajali in kakšni bodo končni izidi. Vendar pa se pričakuje, da bo Judo zveza Slovenije sodelovala z vsemi vpletenimi stranmi za čim hitrejše in pravično reševanje situacije.
Spletno uredništvo



