Iz lokalnih medijev

Policijska akcija na Vrhniki: Zasegli večjo količino konoplje, 21-letnik v priporu

Na Vrhniki so policisti pretekli teden med hišno preiskavo pri dveh osumljencih zasegli okoli 35 kilogramov suhe konoplje in skoraj 300 svežih rastlin. Mlajši izmed osumljencev, star 21 let, je bil pridržan.

Na območju Vrhnike so kriminalisti Policijske uprave Ljubljana izvedli obsežno preiskavo po pridobitvi sodne odredbe. Preiskava je bila usmerjena na dva osumljenca, stara 21 in 52 let. Po navedbah policije je bila v okviru preiskave zasežena večja količina prepovedanih substanc in pripomočkov za njihovo gojenje in predelavo.

Zaseženi predmeti

Policisti so med preiskavo našli in zasegli okoli 35 kilogramov suhe konoplje ter skoraj 300 svežih rastlin. Poleg tega so našli in zasegli tudi elektronske naprave, tehtnico, preško za stiskanje modelov, gnojila in druge pripomočke za gojenje in predelavo konoplje.

1147
Hišna preiskava in njeni izsledki, vir: PU Ljubljana
1146
Hišna preiskava in njeni izsledki, vir: PU Ljubljana

Pridržanje in nadaljnje raziskave

Policisti so nadaljevali z zbiranjem obvestil in kriminalistično preiskavo. Zoper 21-letnega osumljenca je bilo odrejeno pridržanje, po kazenski ovadbi pa je bil priveden k preiskovalnemu sodniku, ki je zoper njega odredil pripor.

Obsežna akcija na Vrhniki še vedno odmeva, saj policija nadaljuje z aktivnostmi na terenu. Preiskava, ki je privedla do velikega zasega konoplje, je del širšega prizadevanja za zmanjšanje kriminalnih dejavnosti, povezanih z drogami.

 

Spletno uredništvo Naša Ljubljana

Povezane objave

Back to top button