PolitikaSlovenija

Pravnica Špela Ocvirk kot možna nova desna roka državnega zbora

V svetu politike je vsaka sprememba na vodilnih položajih državnih institucij pomembna in pozorno spremljana. Tokratna novica prihaja iz državnega zbora, kjer se obeta zamenjava na mestu generalne sekretarke. Predsednik državnega zbora in stranke Resnica, Zoran Stevanović, je danes vodjem poslanskih skupin razkril, da namerava predlagati pravnico Špelo Ocvirk za novo generalno sekretarko državnega zbora. Če bo njen predlog potrjen, bo Ocvirk nasledila Uršulo Tavčar Zore, ki je to funkcijo opravljala od avgusta 2014.

Stevanović je svojo odločitev o predlogu Špele Ocvirk že predstavil vodjem poslanskih skupin, s katerimi se namerava podrobneje pogovoriti na četrtkovem delovnem posvetu. Na tem posvetu bodo razpravljali tudi o ustanovitvi ter razdelitvi mest v parlamentarnih odborih in komisijah. V Resnici so potrdili, da je Stevanović izbral Ocvirk za novo generalno sekretarko in poudarili njene visoke strokovne standarde ter bogate izkušnje.

Izkušnje in strokovnost Špele Ocvirk

Ocvirk, magistrica prava, je študij zaključila z odliko na mariborski pravni fakulteti. Svojo kariero je začela kot pravnica na višjem sodišču v Celju, nato pa je delovala kot strokovna sodelavka in vodja pravno-kadrovske službe v Skupnosti zavodov osnovne zdravstvene dejavnosti (SZOZD) celjske regije, kjer je danes direktorica. Poleg poklicnih dosežkov je Ocvirk znana tudi po svojem delu na področju športa. Bila je direktorica moškega Košarkarskega kluba Celje, kar izpostavlja njeno sposobnost povezovanja različnih deležnikov in učinkovitega vodenja ekip.

Povezave s političnimi krogi

Kljub temu da naši viri ne opažajo neposrednih političnih povezav med Ocvirk in stranko Resnica, jo zaradi družinskih vezi umeščajo v krog nekdanjega župana Celja in bivšega predsednika SLS, Bojana Šrota. Šrot je danes član stranke SDS, kar dodatno obarva politično ozadje predloga za imenovanje Ocvirk na mesto generalne sekretarke državnega zbora. Po informacijah naj bi Ocvirk že napovedala odhod z mesta direktorice SZOZD celjske regije.

Državni zbor mora generalnega sekretarja imenovati v 30 dneh po ustanovni seji novega sklica parlamenta. Poslanci bodo o kandidaturi Špele Ocvirk za novo generalno sekretarko odločali na izredni seji, ki je predvidena za ponedeljek. Če bo potrjena, bo Ocvirk sledila dolgi tradiciji vodenja te pomembne funkcije državnega aparata. Vodje poslanskih skupin in drugi ključni akterji so sedaj pred pomembno odločitvijo, ali bodo podprli Stevanovićev predlog in s tem omogočili novo poglavje v vodenju državnega zbora.

Vse oči so zdaj uprte v poslance in njihovo odločitev. Z imenovanjem Špele Ocvirk bi se lahko začelo novo obdobje v delovanju državnega zbora, ki bi s seboj prineslo sveže ideje in energijo za učinkovito vodenje parlamenta. Razplet bomo spremljali z zanimanjem.

 

Spletno uredništvo

Povezane objave

Back to top button