Iz lokalnih medijev

Tragičen dogodek v Beogradu: Pred osnovno šolo streljen 24-letnik

Včeraj zvečer je v središču Beograda prišlo do šokantnega dogodka, ko je bil ustreljen 24-letni moški. Policija je hitro ukrepala in v pridržanje vzela dva osumljenca, stara 20 in 16 let.

Incident se je zgodil pred osnovno šolo, kjer so otroci še vedno zapuščali šolsko poslopje. Zakaj je do dogodka prišlo, še vedno ni znano.

Po zadnjih podatkih srbske policije pa ustreljeni 24-letnik sploh ni bil tarča.

Podrobnosti incidenta

Po poročanju medija Blic sta dve neznani osebi večkrat ustrelili v moškega, ki je sedel na voznikovem sedežu avtomobila. Strelca sta uporabila pištolo, posledice pa so bile smrtonosne, saj je bil žrtev zadet v glavo in noge ter je umrl na kraju dogodka.

Srbsko notranje ministrstvo je potrdilo, da je bila celotna ulica Gavrila Principa, kjer se je kaznivo dejanje zgodilo, zaprta zaradi forenzične preiskave.

Policijska preiskava in aretacije

Pripadniki interventne enote 92 so hitro reagirali in uspeli identificirati oba osumljenca, ki sta bila nato tudi pridržana. Pri enem izmed njiju so našli pištolo. Vsi trije vpleteni v incident so po informacijah medijev stari znanci policije.

Storilca sta rojena leta 2005 in 2009, kar pomeni, da gre za zelo mlada posameznika. Motiv za napad ostaja neznan, medtem ko policija nadaljuje z intenzivno preiskavo.

Dogodek je povzročil veliko zaskrbljenost med prebivalci Beograda, predvsem zaradi dejstva, da se je zgodil v bližini šole, kjer so se nahajali otroci. Starši in učitelji so izrazili svojo zaskrbljenost glede varnosti otrok v mestnih središčih. Oblasti so zagotovile, da bodo okrepile varnostne ukrepe, da bi preprečile podobne incidente v prihodnosti.

Novica o streljanju je hitro zaokrožila po medijih in družbenih omrežjih, kjer so ljudje izrazili svoje ogorčenje in žalost ob tragičnem dogodku.

Zahteve po strogem ukrepanju proti nasilju med mladimi so postale glasnejše, javnost pa poziva k večji odgovornosti in nadzoru nad nasilnimi dejanji.

 

Spletno uredništvo Naša Dolenjska

Povezane objave

Back to top button