Iz lokalnih medijev

Športni center Ilirija v Ljubljani zapira vrata za 10 dni

V središču Ljubljane, v Športnem centru Ilirija, bo v nedeljo, 31. avgusta, po deseti uri zvečer, začel potekati redni letni servis bazenov, ki bo trajal približno deset dni. Za ta ukrep so se odločili predstavniki mestne občine, da bi zagotovili optimalno delovanje in varnost bazenov. V velikem 50-metrskem bazenu je trenutno 2750 kubičnih metrov vode, v manjšem 25-metrskem ogrevalnem bazenu pa 1200 kubičnih metrov, je pojasnila direktorica Javnega zavoda za šport Ljubljana, Tatjana Polajnar.

Pri praznjenju in nato ponovnem polnjenju bazenov bodo Polajnarjevi sodelavci prejeli pomoč strokovnjakov iz Voke Snaga in delavcev Gasilske brigade Ljubljana, s čimer se bo čas praznjenja skrajšal za deset ur. Mali bazen bo dosegel zahtevano temperaturo 26 stopinj Celzija v 29 urah, medtem ko bo za veliki bazen potrebno 43 ur. Bazenski del bo javnosti in športnikom ponovno na voljo od 9. septembra, do takrat pa bodo vse športne aktivnosti in programi potekali na bazenu Kodeljevo.

“Zamenjati in očistiti je treba razne filtre na vsej bazenski tehniki, vse stene in bazensko dno očistiti in razkužiti. Zato mora biti notranjost kompleksa vsaj teden dni zaprta, največ deset dni. Bo pa v tem obdobju nemoteno potekal tudi tretji festival športa. Zunanji del Ilirije bo gostil mlade nadobudne športnike. Atletska športna društva bodo na stezi predstavljala svoj program, kajakaška v manjšem bazenu, pred športnim centrom bodo plesne urice in plesne vaje,”

je pojasnila Polajnar.

Vrednost vzdrževalnih del in vpliv na druge bazene

Ta vzdrževalna dela so del rednega letnega vzdrževanja, kjer bodo pred izpustom v kanalizacijo vodo očistili klora. Skupna vrednost del ne bo presegla 10.000 evrov. Podobni postopki se izvajajo tudi na drugih ljubljanskih bazenih, vključno z novim bazenom v Vevčah.

 

Spletno uredništvo Naša Ljubljana

Povezane objave

Back to top button