DružbaSlovenija

Priprave na novo šolsko leto: DUJPP obljublja stabilnost avtobusnih prevozov

Vozni redi ostajajo nespremenjeni, saj Družba za upravljanje javnega potniškega prometa (DUJPP) zagotavlja, da bodo težave preteklega leta le še spomin. Po besedah direktorja DUJPP-ja Miran Sečki, so se iz preteklih napak naučili in v sodelovanju z dijaki, študenti, lokalnimi skupnostmi, ministrstvi in koncesionarji izvedli vrsto usklajevalnih aktivnosti. “Menimo, da ne bi smelo biti večjih težav, pripravljeni smo zelo dobro,” je dodal Sečki.

Prilagoditve voznih redov le ob nujnosti

Začetek novega šolskega leta bo prinesel stabilnost, saj bodo avtobusi 1. septembra vozili po istem urniku kot ob koncu prejšnjega šolskega leta. To bo omogočilo predvidljivost potnikom, medtem ko Sečki ne izključuje možnosti manjših prilagoditev, če bodo potrebne. “Že zdaj smo dobili vse informacije, obiskovali tudi ravnatelje, tako da ne bi smelo biti večjih sprememb. Bodo pa potem kakšne korekcije oziroma optimizacije skozi leto,” je pojasnil Sečki.

DUJPP je v sodelovanju z lokalnimi skupnostmi uvedel 13 novih integracij šolskih linij v javni potniški promet in sklenil 13 pogodb o sofinanciranju nakupa subvencioniranih vozovnic. Posebno pozornost so namenili savinjski regiji, kjer so zaradi obnovitvenih del spremenili vozne rede že aprila.

Okrepljene linije na določenih območjih

Na prvi šolski dan bodo na območjih Novega mesta, Celja in Mengša v pripravljenosti dodatni avtobusi, da preprečijo ponovitev lanskega scenarija. “Mislim, da se lanski scenarij nikakor ne bo ponovil, to si upam povedati na glas. Mogoče bo pa kakšen posamezni primer,” je samozavestno izjavil Sečki. Na ta dan bo vozilo 1100 avtobusov in 120 vlakov, v javni potniški promet pa bo vključenih približno 46.000 dijakov.

Celjani zahtevajo pretočnost prometa

V pričakovanju novega šolskega leta se je oglasila tudi Dijaška skupnost Celje, ki je na sestanku z Darsom pozvala k “dostojni pretočnosti” prometa blizu šolskih zavodov. Predlagali so preusmeritev zahtevnih del v nočni čas. Predsednik Dijaške skupnosti Celje Nik Slemenšek je opozoril na 75 aktivnih delovišč na slovenskih cestah, ki predstavljajo ozka grla, in izpostavil pomen odprte komunikacije.

Po srečanju z direktorjem Darsa Andrej Ribič je Slemenšek izrazil zadovoljstvo nad obljubo pravočasne obveščenosti o pomembnih delih. “Dogovorili smo se, da bomo vseskozi izmenjevali podatke in mislim, da je to začetek enega dobrega sodelovanja,” je pojasnil vodja Darsa.

Celjski dijaki se bodo sestali tudi z direktorjem Slovenskih železnic, Dušan Mes, z namenom zagotoviti stabilno stanje v javnem potniškem prometu. Slemenšek je pohvalil sodelovanje DUJPP-ja pri obveščanju šol in občin ter izrazil optimizem glede začetka šolskega leta.

 

Spletno uredništvo

Povezane objave

Back to top button