DružbaSlovenija

Festival za tretje življenjsko obdobje: Vlada obljublja več podpore starejšim

V Ljubljani se danes, 30. septembra, odpira 24. Festival za tretje življenjsko obdobje, ki ga je s slavnostnim nagovorom otvoril premier Robert Golob. Poudaril je, da Slovenija ostaja država, kjer je upokojitev vredna in prijetna. “Ne bomo se zadovoljili zgolj s trenutnim stanjem, ampak si prizadevamo za nadaljnje izboljšave,” je dejal Golob.

Na festivalu, ki poteka v Cankarjevem domu, bodo razpravljali o pomembnih temah, kot so dolgotrajna oskrba, pokojninska reforma in zdravje v tretjem življenjskem obdobju. Premierno odprtje dogodka potrjuje zavezanost vlade, da ohrani in izboljša kakovost življenja starejših v Sloveniji.

Vloga ministrstev in medgeneracijski dialog

Na dogodku sodelujejo tudi ključni ministri, vključno z ministrom za delo Luko Mescem in ministrom za okolje, podnebje in energijo Bojanom Kumerjem. Na voljo bodo za pogovore, kar omogoča neposreden stik med vlado in državljani. Takšen dialog je ključnega pomena za razumevanje in reševanje potreb starejših generacij.

Pomen festivala za tretje življenjsko obdobje

Festival je pomembna platforma za spodbujanje medgeneracijskega dialoga in ozaveščanje o potrebah starejših. Organizatorji se trudijo, da bi vzpostavili prostor, kjer se lahko izmenjujejo ideje in rešitve za boljšo prihodnost vseh generacij. Dogodek je priložnost, da se sliši glas starejših in se oblikujejo politike, ki bodo podpirale njihove potrebe.

Festival za tretje življenjsko obdobje je več kot le dogodek; je dokaz predanosti Slovenije k izboljšanju življenja starejših. Z obljubo premierja Goloba o nadaljevanju dela na tem področju, lahko starejši pričakujejo podporo in izboljšave, ki bodo pripomogle k bolj kakovostnemu življenju.

 

Spletno uredništvo

Povezane objave

Back to top button