Iz lokalnih medijev

Tragična padalska nesreča v Bovcu: Helikopterska reševalna akcija

Na letališču v Bovcu je včeraj okoli 11. ure prišlo do resne padalske nesreče. Po informacijah, ki smo jih prejeli od bralcev in kasneje potrdili na Policijski upravi Nova Gorica, je nesreča vključila 23-letnega jadralnega padalca iz Madžarske. Ta je pri pristanku utrpel hude poškodbe, saj si je zlomil nogo.

Ob 10.56 je Policijska uprava Nova Gorica prejela obvestilo o nesreči na bovškem letališču. Reševalne enote so nemudoma napotili na kraj dogodka, kjer so potrdili resnost situacije. Zaradi resnosti poškodb je bil poškodovanec hitro prepeljan v bolnišnico s pomočjo vojaškega helikopterja.

Vključitev policije in preiskovalcev

Poleg reševalcev so na kraju dogodka posredovali tudi policisti. O nesreči so obvestili preiskovalnega državnega tožilca in preiskovalca letalskih nesreč. Skupaj s policijo bodo ugotavljali okoliščine, ki so privedle do nesreče.

“Obravnavamo vse možnosti in preučujemo vse razpoložljive dokaze, da bi razumeli, kaj se je zgodilo,” so dejali na Policijski upravi Nova Gorica.

 

Spletno uredništvo Goriške novice

Povezane objave

Back to top button